Wednesday, 27 Jan, 7.13 pm Hindusthan Samachar

ମୁଖ୍ୟ ସମ୍ବାଦ
ଉପଖଣ୍ଡ ସ୍ତରିୟ ୭୨ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳିତ

ଜୟପୁର,୨୭ ଜାନୁୟାରୀ (ହି.ସ.)- ଜୟପୁର ସହରର ଟାଉନ ହଲ ଆହାର କେନ୍ଦ୍ର ନିକଟସ୍ଥ ଚିତବିଦୋଦନ କେନ୍ଦ୍ର ଠାରେ ଉପଖଣ୍ଡ ସ୍ତରୀୟ ୭୨ ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଜୟପୁର ଉପ ଜିଲାପାଳ ହେମକାନ୍ତ ସାୟ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ପତକା ଉତୋଳନ କରି ଅବିଭାଷଣ ରଖିଥିଲେ । କୋଭିଡ ଯୋଗୁଁ ପ୍ୟାରେଡ ହୋଇନଥିବା ବେଳେ କୋଭିଡ ନିୟମ ଅନୁଯାଇ ପାଳନ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆଜି ଦିବସରେ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ମାନେ ସାମିଲ ହୋଇ ନଥିବାରୁ ସେ ମାନଙ୍କ ପାଇ ଏକ କବିତା ପାଠ କରିଥିଲେ ଉପ ଜିଲାପାଳ । ଏହି କାଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଏସଡିପିଓ ଅରୁପ ୍‌ଅଭିଷେକ ବେହେରା, ତହସିଲଦାର ପ୍ରଧାନ ଟୁଲ୍ଲି ଆମ୍ମା,ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ଉପଖଣ୍ଡ ସୁଚନା ଓ ଲୋକ ସମ୍ପର୍କଅଧିକାରି ପୀତବାସ ବିଶ୍ୱାଳ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଥିଲେ । ଏହି ଅବସରରେ କୋଭିଡ ଯୋଦ୍ଧା ଙ୍କ ସମ୍ମାନିତ କରାଯାଇଥିଲା । ଉପଖଣ୍ଡ ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଛାତ୍ର ନିବାସ, ଜିଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟ, ଉପକାରାଗାରରେ ଫଳ ଓ ବିସ୍କୁଟ ବଂଟନ କରିଥିଲେ । ଶାନ୍ତି ଶୃଙ୍ଖଳା ନେଇ ପୋଲିସ ମୁତୟନ ହୋଇଥିଲେ । ସେହପରି ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ ଭବନରେ ସାଧାରଣ ତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଛି । ଏଠାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଜୟପୁର ବିଧାୟକ ତାରା ପ୍ରସାଦ ବାହିନିପତି ଯୋଗଦେଇ ପତକା ଉତୋଳନ କରିଥିଲେ । ଏଗି କାର୍ଯ୍ୟ କାଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଜିଲା ସଭାନେତ୍ରୀ ମିନାକ୍ଷି ବାହିନିପତି, ଦୁର୍ଗା ସଙ୍କର ସାହୁ, ହସନ ମଦାନି, ନରି ମହାନ୍ତି , ନିହାର ବିଷୋୟୀ, ସୁକାନ୍ତ ପଟ୍ଟନାୟକ, ରାମ ନାୟକ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଥିଲେ । ପରେ ବିଧାୟକ ଆନାଥ ଆଶ୍ରମ , ଜିଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟ. ଉପଖଣ୍ଡ କାରାଗାର ରେ ଫଳ ଓ ବିସ୍କୁଟ ବଂଟନ କରିଥିଲେ । ସେହିପରି ଜୟପୁର ଲେବର ଅଫିସ ନିକଟରେ ପବ୍ଲିକ ରାଇଟ୍ସ ଆସୋସିଏସନ ପକ୍ଷରୁ ଓଡିଶାର ଦୁଇ ଜଣ ବର ପୁତ୍ର ପୁଜ୍ୟ କୃଷ୍ଣ ଚନ୍ଦ୍ର ଗଜପତି ଓ ଲଇଛନ ନାୟକଙ୍କୁ ପୁଷ୍ଠ ମାଲ୍ୟର୍ପଣ ସହ ସଭାପତି ଦେବେନ୍ଦ୍ର ବାହନିପତି ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତୋଳନ କରି ଜାତୀୟ ସଙ୍ଗୀତ ଗାନ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି କାଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅମର ଲାଲା ଆହୁଜା ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

ହିନ୍ଦୁସ୍ଥାନ ସମାଚାର/ପବନ/ଭାନୁ

Dailyhunt
Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Dailyhunt. Publisher: Hindusthan Samachar Odiya
Top