Tuesday, 12 Nov, 11.10 am KANAK NEWS

ନ୍ୟୁଜ
ଫେଲ୍ ମାରିଲା ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ଚାଲ୍ ! ପଞ୍ଜାବ ପୋଲିସ୍ ପଞ୍ଝାରେ ପଡ଼ିଲେ ଦୁଇ ଆତଙ୍କୀ, ନର୍ସ ବେଶରେ ହିନ୍ଦୁ ନେତାଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଲେ ମହିଳା ଆତଙ୍କବାଦୀ

କନକ ବ୍ୟୁରୋ : ପଞ୍ଜାବ ପୋଲିସକୁ ବଡ ସଫଳତା । ପଞ୍ଜାବ ଲୁଧିଆନାରରୁ ଦୁଇ ଖଲିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ପଞ୍ଜାବ ପୋଲିସ । ଏଥିରୁ ଜଣେ ମହିଳା ଆତଙ୍କବାଦୀ ରହିଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପୁରୁଷ ଆତଙ୍କବାଦୀ ରହିଛି । ଯିଏ ପଞ୍ଜାବ ଗୁରଦାସପୁରର ବୋଲି ଜଣା ପଡିଛି । ତେବେ ମହିଳା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଜଣକ ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ ଲୁଧିଆନାରେ ନର୍ସ ଭାବରେ କାମ କରୁଥିବା ଖବର ପାଇଛି ପଞ୍ଜାବ ପୋଲିସ ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ପଞ୍ଜାବରେ ଆତଙ୍କୀ ଗତିବିଧିକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ନେଇ ଗତ କିଛିଦିନ ସନ୍ଦେହ କରୁଥିଲା ପଞ୍ଜାବ ପୋଲିସ ତେଣୁ ପଞ୍ଜାବ ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜାରି ହୋଇଥିଲା । ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଅପରେସନ ଜରିଆରେ ପୋଲିସ ଦୁଇ ଖଲିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ତେବେ ପୋଲିସ କହିବା ମୁତାବକ, ଏହି ଖଲିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ କିଛି ହିନ୍ଦୁ ନେତା ଥିଲେ । ଆଉ ବ୍ଲୁ-ପ୍ରିଣ୍ଟ ବି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିସାରିଥିବା ପୋଲିସ ଖବର ପାଇଥିଲା । ଯାହାକୁ ପଞ୍ଜାବ ପୋଲିସ୍ ପଣ୍ଡ କରିବା ପାଇଁ ଜାଲ ବିଛାଇ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ୍ ଜାରି କରିଥିଲା ।

ସୁବୁଠାରୁ ଗରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟ ହେଲା କି, ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳିଛି । ଦୁଇ ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସୁରିନ୍ଦର କୌର ନାମକ ମହିଳା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଫରୀଦକୋଟର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଲୁଧିଆନାର ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ନର୍ସ ଭାବେ କାମ କରୁଥିଲେ । ଅନ୍ୟ ଜଣେ ସାଥୀ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଲଖବୀର ସିଂହ ଯିଏ ଗୁରୁଦାସପୁରର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଦୁବାଇରେ ଡ୍ରାଇଭର ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ । ଆତଙ୍କୀ କାଣ୍ଡ ଭିଆଇବା ପାଇଁ ଦୁଇ ଜଣ ଫେସବୁକ ଜରିଆରେ ପରିଚିତ ହୋଇଥିଲେ । ପଞ୍ଜାବ ପୋଲିସର ସାଇବର କ୍ରାଇମ ସେଲ୍ ଏହି ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ଉପରେ ପୂର୍ବରୁ ନଜର ରଖି ଆସୁଥିଲା । ସେମାନଙ୍କୁ ବିଦେଶରୁ ଏଥିପାଇଁ ପଇସା ମିଳୁଥିଲା । ଆଉ ଏମାନଙ୍କର ବିଦେଶରେ ରହୁଥିବା ଖଲିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯୋଗାଯୋଗ ମଧ୍ୟ ରହିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସୁରିନ୍ଦର ଓ ଲଖବୀରଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରି ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ରିମାଣ୍ଡରେ ଦେଇ ପୋଲିସ୍ ହେପାଜତକୁ ପଠାଯାଇଛି ।

Dailyhunt
Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Dailyhunt. Publisher: Kanaknews
Top