Thursday, 21 Jan, 12.05 pm ଖବର ଓଡିଶା

ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ
ପ୍ରବାସୀଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ସାଜିଥିବା ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କ ଭର୍ସନା କଲେ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟ, ବିଏମସି ବିରୋଧରେ ଆବେଦନ ଶୁଣାଣି ଖାରଜ

ମୁମ୍ବାଇ, ଜାନୁଆରୀ ୨୧ (ଖବର ଓଡ଼ିଶା) :

ଗୁରୁବାର ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତା ସୋନୁ ସୁଦଙ୍କୁ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି। ବେଆଇନ ନିର୍ମାଣ ମାମଲାରେ ସୋନୁଙ୍କ ଆବେଦନକୁ କୋର୍ଟ ଖାରଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଅବୈଧ ନିର୍ମାଣ ସମ୍ପର୍କରେ ବ୍ରିହାନମ୍ବାଇ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ (ବିଏମସି) ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରିଛି। ଏହା ବିରୋଧରେ ଅଭିନେତା ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଘୁଞ୍ଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଜାନୁଆରୀ ୧୩ରେ ହୋଇଥିବା ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ବିଏମସି ସୋନଙ୍କ କଡା ଭତ୍ସନା କରିଥିଲେ। ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କୋର୍ଟରେ କହିଛି ଯେ ବେଆଇନ ନିର୍ମାଣ ମାମଲାରେ ଅଭିନେତାମାନେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ନିୟମ ଭାଙ୍ଗୁଛନ୍ତି।

ପ୍ରକାଶଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ସୋନୁ ସୁଦ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବିନା ଅନୁମତିରେ ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଜୁହୁରେ ଥିବା ଏକ ଆବାସିକ ଭବନରେ ଏକ ଗଠନମୂଳକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ପରେ ବିଏମସି ତାଙ୍କୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରିଛି। ବିଏମସିର ନୋଟିସ ବିରୋଧରେ ସୋନୁ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ସୋନୁ ସୁଦ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଓକିଲ ଡି.ପି ସିଂଙ୍କ ଜରିଆରେ ଦାଖଲ କରିଥିବା ପିଟିସନରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଛଅ ମହଲା ବିଶିଷ୍ଟ ଶକ୍ତି ସାଗର ବିଲଡିଂରେ କୌଣସି ବେଆଇନ ନିର୍ମାଣ ସେ କରିନାହାଁନ୍ତି।

ଗତ ବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବରରେ ବିଏମସି ଦ୍ବାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ବିଜ୍ଞପ୍ତିକୁ ବାତିଲ କରିବା ଏବଂ ଏହି ମାମଲାରେ କୌଣସି ଦଣ୍ଡବିଧାନ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଅନ୍ତରୀଣ ଥଇଥାନ ପାଇଁ କୋର୍ଟରେ ଦାଖଲ କରାଯାଇଥିବା ଆବେଦନପତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି। ଜାନୁଆରୀ ୨ରେ ବିଏମସି ଜୁହୁ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲା। ଅଭିଯୋଗରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ଅଭିନେତା ଶକ୍ତି ସାଗର ବିଲଡିଂ , ଆବାସିକ କୋଠାକୁ ବିନା ଅନୁମତିରେ ହୋଟେଲରେ ପରିଣତ କରିଛନ୍ତି।

Dailyhunt
Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Dailyhunt. Publisher: Khabar Odisha
Top