Saturday, 23 Jan, 4.34 pm NK NEWS

Posts
କଟକ ବସ ଟର୍ମିନାଲ (ସିଏନବିଟି ) ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ରହିବ : ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ !

NK NEWS: 23/01/2021 - ଏଠାରେ ଖାନଗରରେ ଥିବା ଅତ୍ୟାଧୁନିକ କଟକ ନେତାଜୀ ବସ୍ ଟର୍ମିନାଲ୍ (ସିଏନବିଟି) ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ରହିବ ବୋଲି ଆଜି ସୁଭାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷଙ୍କ 125 ତମ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀ ଅବସରରେ ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପର ମୂଳଦୁଆ ପକାଇବା ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି। ପଟ୍ଟନାୟକ ଏଠାରେ ଥିବା ଓଡିଆ ବଜାରରେ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀଙ୍କ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ଜାନକୀନାଥ ଭବନରୁ ଫେରିବା ପରେ ଭିତ୍ତି ପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ।  ସେ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀଙ୍କୁ ପୁଷ୍ପମାଲ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ଅବସରରେ ସେଠାରେ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ। 65 କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ କଟକ ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କର୍ପୋରେସନ (ସିଏମସି) ର 12 ଏକର ଜମିରେ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ବସ୍ ଟର୍ମିନାଲକୁ ବିକଶିତ କରାଯିବ |  ଟର୍ମିନାଲରେ ନେତାଜୀଙ୍କ ଜୀବନ ଏବଂ ଦେଶ ପାଇଁ ତାଙ୍କର ବଳିଦାନ ଉପରେ ମୋଟିଫ୍ ଏବଂ ଚିତ୍ର ରହିବ |  ଟର୍ମିନାଲରେ ତିନି ମହଲା ବିଶିଷ୍ଟ ଟର୍ମିନାଲ୍ ବିଲଡିଂ, ଏକ ସମୟରେ 180 ବସ୍ ରହିବା ପାଇଁ ନିୟମିତ ବସ୍ ୱେ, ସ୍ଥାନୀୟ ଏବଂ ମୋ ବସ୍ ସେବା ପାଇଁ ସ୍ଥାନ, ବସ୍ ମରାମତି କର୍ମଶାଳା ଏବଂ ଚାରି ଚକିଆ ଯାନ ଏବଂ ତିନି ଚକିଆ ଯାନ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପାର୍କିଂ ସ୍ଥାନ ରହିବ | .

 ଟର୍ମିନାଲରେ ଟିକେଟ୍ କାଉଣ୍ଟର, ବିଶ୍ରାମ କକ୍ଷ, ବସ୍ତ୍ର କୋଠରୀ, ଖାଦ୍ୟ କୋର୍ଟ ଏବଂ ଇ-ଯାନ ଚାର୍ଜିଂ ଷ୍ଟେସନ୍, ଛାତ ଉପରେ ବର୍ଷା ଜଳ ଅମଳ ଏବଂ ସୌର ପ୍ୟାନେଲ୍ ଭଳି ସମସ୍ତ ସୁବିଧା ରହିବ |  ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ସୁବିଧା ପାଇଁ ଏଥିରେ ଏକ ସମନ୍ୱିତ ସୂଚନା ପରିଚାଳନା ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ରହିବ | .

 ଏକ ନୂତନ ବସ୍ ଟର୍ମିନାଲ୍ ସ୍ଥାପନ ପଛରେ ଧାରଣା ଥିଲା ବଢୁଥିବା ବସ୍ ଗୁଡ଼ିକୁ ସ୍ଥାନିତ କରିବା ଏବଂ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଧୁନିକ ସୁବିଧା ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା କାରଣ ବାଦାମବାଡି ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଦ୍ୟମାନ ଥିବା ସ୍ଥାନ ସବୁବେଳେ ଭିଡ଼ ହୋଇ ରହିଥାଏ | .

Dailyhunt
Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Dailyhunt. Publisher: NK NEWS
Top