Monday, 21 Sep, 10.45 am ଓଡିଆ ପୁଅ

ମୁଖ୍ୟ ଖବର
ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ କେସ୍: ମୋଦୀ ଏବଂ ଶାହାଙ୍କୁ ସମନ୍ ଜାରୀ କଲା ଏନସିବି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିବା ନାର୍କୋଟିକ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବ୍ୟୁରୋ (ଏନସିବି) ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପୂର୍ବ ମ୍ୟାନେଜର ଶ୍ରୁତି ମୋଦୀ ଏବଂ ଜୟା ଶାହାଙ୍କୁ ସମନ ଜାରୀ କରିଛି। ଆଜି ଉଭୟଙ୍କୁ ହାଜର ହେବାକୁ ଏନସିବି କହିଛି। ଏନସିବିର ଏସଆଇଟି ଟିମ୍ ଶ୍ରୁତି ମୋଦୀ ଏବଂ ଜୟା ଶାହାଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିବା ପାଇଁ ଡକାଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମନରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ ଶ୍ରୁତି ମୋଦୀ ଏବଂ ଜୟା ଶାହା ଆଜି ଏନସିବିରେ ହାଜର ହେବେ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଶ୍ରୁତି ମୋଦୀ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ଜଡ଼ିତ ଏକ ମାମଲାରେ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇର ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡି)ରେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ।

ସେହିପରି ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ଜଡ଼ିତ ଡ୍ରଗ୍ ମାମଲାରେ ସାମୁଏଲ ମିରାଣ୍ଡା, ଦୀପେଶ ସାୱନ୍ତ ଏବଂ ବଶିତ ପରୀହରଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ଉପରେ ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟ ଶୁଣାଣି କରି ୨୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାୟ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛନ୍ତି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଗତ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୪ ତାରିଖରେ ଶୈବିକ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏବଂ ସାମୁଏଲ ମିରାଣ୍ଡାଙ୍କୁ ଡ୍ରଗ୍ ମାମଲାରେ ଏନସିବି ଗିରଫ କରିଥିଲା। ଏହି ମାମଲାରେ ଏନସିବି ଅନ୍ୟ ଚାରିଜଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଚାରି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କ ବାସଭବନରୁ ୯୨୮ ଗ୍ରାମ ଚରସ୍ ଏବଂ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା। ଅନ୍ୟ ତିନିଜଣ ସନ୍ଦିଗ୍ଧଙ୍କ ନିକଟରୁ ପ୍ରାୟ ୫୦୦ ଗ୍ରାମ ଗଞ୍ଜେଇ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଗତ ଜୁନ୍ ୨୪ ତାରିଖରେ ବାନ୍ଦ୍ରାସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ବାସଭବନରେ ମୃତ ପାଇଥିଲେ।

ଏସଆଇଟି ସିବିଆଇର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଦେଇଛି ଅନୁସନ୍ଧାନର ବିବରଣୀ –
କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଏଜେନ୍ସି (ସିବିଆଇ)ର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ଦଳ (ଏସଆଇଟି) ମୁମ୍ବାଇରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଫେରିବା ପରେ ସିବିଆଇର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଏହି ଘଟଣାର ସବିଶେଷ ବିବରଣୀ ଦେଇଛି। ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ସଂସ୍ଥାର ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ଏକ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ବେଳେ ସିବିଆଇ ଟିମ୍ ଘଟଣା ସହିତ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅନେକଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ରେକର୍ଡ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ସିନ୍ ରିକ୍ରିଏଟ କରି ଘଟଣାର ବାସ୍ତବତା ଉପରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଥିଲା। -@DevDr

ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ କେସ୍: ମୋଦୀ ଏବଂ ଶାହାଙ୍କୁ ସମନ୍ ଜାରୀ କଲା ଏନସିବି

Dailyhunt
Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Dailyhunt. Publisher: Odia Pua
Top