Sunday, 24 Jan, 12.32 pm Odia Sambada

Posts
ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରୁ କରୁ ଜୋ ବିଡେନ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେ କରୋନା ବିରୁଦ୍ଧରେ ଯୁଦ୍ଧ,ଘୋଷଣା କଲେ…ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଚେୟାରରେ ବସିବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ ହିଁ ଜୋ ବିଡେନ ଆମେରିକାରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଦେଇଛନ୍ତି | ଜୋ ବିଡେନ କରୋନାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ଯୁଦ୍ଧ ଭଳି ସମୟରେ ଯୋଜନା ଲାଗୁ କରିବାପାଇଁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି | ବିଡେନଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଏହା ଯେ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ଗ୍ରହଣ କରିବାର ୧୦୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୧୦୦ ମିଲିୟନ (୧୦ କୋଟି) ଆମେରିକୀୟ ଲୋକଙ୍କୁ କରୋନା ଟିକା ଦିଆଯିବ |

ବିଡେନ ପଦ ଗ୍ରହଣ କରିବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ ହିଁ ଆମେରିକାରେ ଟୀକାକରଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲା ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୧୩ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କୁ କରୋନା ଟିକାର ଡୋଜ ଦିଆଗଲା | ଜାନୁଆରୀ ୨୦ରେ ଜୋ ବିଡେନ ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭାବରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଜାନୁୟାରୀ ୨୧ରେ ଟୀକାକରଣରେ ଏକ ବେଗ ଦେଖାଦେଇଥିଲା |

ବିଡେନ ଟିକାର ଡେଲିଭରିକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବାକୁ ଗୁରୁବାର ଦିନ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅର୍ଡରରେ ଦସ୍ତଖତ କରିଥିଲେ | ଯେତେବେଳେ ବିଡେନ ୧୦୦ ଦିନରେ ୧୦ କୋଟି ଲୋକଙ୍କୁ ଟିକା ଦେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ଯୋଜନାକୁ ପୁରା କରିବାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହା ଉପରେ ଜୋ ବିଡେନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଏହି ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲି ସେତେବେଳେ ଆପଣ ସମସ୍ତେ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହା ସମ୍ଭବ ଅଟେ | .

ହ୍ୱାଇଟ ହାଉସର ପ୍ରେସ ସେକ୍ରେଟେରୀ ଜେନ ପାକି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିଦିନ ୫ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କୁ ଟିକାର ଡୋଜ ଦିଆଯାଉଥିଲା | ଆମେ ଏହାକୁ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ କରିବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ନେଇ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏକ୍ସପୋର୍ଟଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି | ତେବେ ଅନେକ ଏକ୍ସପୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୧୦ କୋଟି ଟୀକାକରଣର ଲକ୍ଷ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ହେବ ନାହିଁ | .

ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମେରିକାରେ ଏକ କୋଟି ୮୪ ଲକ୍ଷ ଟିକାର ଡୋଜ ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଛି | କିନ୍ତୁ ଆମେରିକାର ମୋଟ ଜନସଂଖ୍ୟା ହିସାବରେ ଦେଖିବାକୁ ଗଲେ, କେବଳ ୫.୬ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକଙ୍କୁ ହିଁ ଟିକାର ଡୋଜ ମିଳିଛି | ସେହିପରି ଆମେରିକାର ପ୍ରମୁଖ କରୋନା ଏକ୍ସପୋର୍ଟ ଆନ୍ଥୋନୀ ଫାଉଚି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଡେନ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଉତ୍ପାଦନ ଆଇନକୁ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଟିକା ଉତ୍ପାଦନ କରୁଥିବା କମ୍ପାନୀମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ପାଦନ ବଢାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ ମିଳିବ | .

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Dailyhunt
Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Dailyhunt. Publisher: Odia Sambada
Top