Thursday, 29 Jul, 11.18 am ଓଡିଶା ସମ୍ବାଦ

ଦେଶ -ବିଦେଶ
୭୦ ନିୟୁତ ପାର୍‌ କଲା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଫଲୋଅର୍ସ ସଂଖ୍ୟା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ। ଆଉ ଏକ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ। ବୁଧବାର ପିଏମ୍‌ ମୋଦୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ୭୦ ନିୟୁତ ଫଲୋଅର୍ସ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି। ମାଇକ୍ରୋବ୍ଲଗିଂ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଜଣେ ସକ୍ରିୟ ରାଜନେତା ଭାବରେ ପରିଣତ କରିଛି।

ଗୁଜୁରାଟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ୨୦୦୯ରେ ଟ୍ୱିଟର ବ୍ୟବହାର କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ୨୦୧୧ରେ, ତାଙ୍କ ଅନୁସରଣକାରୀ ସଂଖ୍ୟା ଏକ ଲକ୍ଷରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା।

ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ପରେ, ପୋପ୍ ଫ୍ରାନ୍ସିସଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ହେଉଛି ସର୍ବାଧିକ ଅନୁସରଣ ହୋଇଥିବା ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟ। ତାଙ୍କ ଅନୁସରକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଯାହା ୫୩ ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ।

ଜୁଲାଇ ୨୦୨୦ ରେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଅନୁସରଣକାରୀମାନେ ୬୦ ନିୟୁତ ମାର୍କ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲେ।

ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବାଇଡେନ୍‌ଙ୍କ ଟ୍ବିଟର ଫଲୋଅର୍ସଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୦.୯ ନିୟୁତ।

ଆମେରିକାର ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ବାରାକ ଓବାମାଙ୍କର ଟ୍ୱିଟରରେ ୧୨୯.୮ ନିୟୁତ ଅନୁସରଣକାରୀ ଥିବାବେଳେ ଫ୍ରାନ୍ସର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଇମାନୁଏଲ ମାକ୍ରୋନଙ୍କର ୭.୧ ମିଲିୟନ ଟ୍ୱିଟର ଅନୁସରଣକାରୀ ଅଛନ୍ତି।

କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କର ଟ୍ୱିଟରରେ ୨୬.୩ ନିୟୁତ ଥିବାବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ୧୯.୪ ନିୟୁତ ଅନୁସରଣକାରୀ ଅଛନ୍ତି।

Dailyhunt
Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Dailyhunt. Publisher: Odisha Sambad Odia
Top