ଓଡିଶା ସମ୍ବାଦ
ଓଡିଶା ସମ୍ବାଦ

କୋଭିଡ ବିରୋଧରେ ଚୀନ୍ ଆଣିଲା ବୁଷ୍ଟର ଡୋଜ୍

କୋଭିଡ ବିରୋଧରେ ଚୀନ୍ ଆଣିଲା ବୁଷ୍ଟର ଡୋଜ୍
  • 44d
  • 0 views
  • 2 shares

ବେଜିଂ : କୋଭିଡ ବିରୋଧରେ ମହାସଞ୍ଜୀବନୀ ପାଲଟି ପାରେ ଚୀନ ଟିକା । ଚୀନର କାନସିନୋ ବାୟୋଲୋଜିକ୍ସ ଦ୍ବାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ଟିକାର ବୁଷ୍ଟର ଡୋଜ ଶରୀରର ଆଣ୍ଟିବଡି ପରିମାଣ ୨୫୦ରୁ ୩୦୦ ଗୁଣ ବଢ଼ାଉଛି । ଆଘ୍ରାଣ କରି ନିଆ ଯାଇପାରୁଥିବା ଏହି ଟିକା କୋଭିଡ ବିରୋଧରେ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଔଷଧ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛି । ଚୀନ କମ୍ପାନି ଦ୍ବାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ଏରୋସଲିସାଇଜଡ ଇନହେଲଡ ଆଡେନୋଭାଇରସ ଟାଇପ ୫ ବା Ad5-nCoV କ୍ଷେତ୍ରରେ ଦେଖାଯାଇଛି ଯେ, ଯେଉଁମାନେ ଏହି ଟିକା ଆଘ୍ରାଣ ଜରିଆରେ ନେଇଥିଲେ ସେମାନଙ୍କ ଶରୀରରେ ଆଣ୍ଟିବଡି ପରିମାଣ ପ୍ରାୟ ୩୦୦ ଗୁଣ ବଢିଛି ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ
ରିପୋର୍ଟର୍ସ ପେନ
ରିପୋର୍ଟର୍ସ ପେନ

୩ ଜଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅବସର, ଜଣେ ଚାକିରୀରୁ ବହିଷ୍କୃତ

୩ ଜଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅବସର, ଜଣେ ଚାକିରୀରୁ ବହିଷ୍କୃତ
  • 5hr
  • 0 views
  • 55 shares

ଭୁବନେଶ୍ୱର,(ରିପୋଟର୍ସ ପେନ୍‌): ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ସାଧାରଣ ଜୀବନରେ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଚ୍ଚ ନୈତିକତା ଓ ସାଧୁତା ବଜାୟ ରଖିବା ଉପରେ ସବୁବେଳେ ଗୁରୁତ୍ବ ଦେଇଆସିଛନ୍ତି। ଅପାରଗ ତଥା ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ସବୁବେଳେ ଶୂନ୍ୟ ସହିଷ୍ଣୁତା ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଉପରେ ଜୋର ଦେଇଆସିଛନ୍ତି ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ
K NEWS
K NEWS

ଚାକିରି ଥାଉ ବା ନଥାଉ ଆପଣଙ୍କୁ ମିଳିପାରିବ ପେନସନ୍‌, ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି ପାଇବେ

  • 4hr
  • 0 views
  • 216 shares

ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ବୃଦ୍ଧବସ୍ଥାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ଅଛନ୍ତି ତାହେଲେ ଏହି ଖବର ଖାସ୍‌ କରି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ। ଏବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଚିନ୍ତା କରିବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ। ଯଦି ଆପଣ ରିଟାୟରମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ନିବେଶ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତାହେଲେ ନ୍ୟାସନାଲ ପେନସନ୍‌ ସ୍କିମ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବହୁତ ଭଲ ଅପସନ୍‌ ଅଟେ। ଚାକିରି ଆରମ୍ଭ କରିବା ପରେ ହିଁ ନ୍ୟାସନାଲ୍‌ ପେନସନ୍‌ ସ୍କିମରେ ନିବେଶ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେବେ ତାହେଲେ ରିଟାୟରମେଣ୍ଟ ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ୩୪ ଲକ୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୋଟା ଫଣ୍ଡ ସଞ୍ଚୟ ହୋଇଯିବ।

ଅଧିକ ପଢନ୍ତୁ

No Internet connection

Link Copied