Sunday, 28 Feb, 2.50 pm ଓଡିଶା ସମ୍ବାଦ

ଦେଶ -ବିଦେଶ
ମାର୍ଚ୍ଚ ୧ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଟିକା ପଞ୍ଜୀକରଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପରବର୍ତ୍ତୀ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଟିକା ପଞ୍ଜୀକରଣ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧ ଅର୍ଥାତ୍‌ ସୋମବାରରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଏହା ଦ୍ବାରା ଲୋକମାନେ ସେହି ଦିନ ଟିକାକରଣ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରିବେ।

"କୋ-ୱିନ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଆଇଟି ପ୍ରୟୋଗ ଏବଂ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ସୋମବାର ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୧୦ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲାଇଭ୍ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ଲୋକମାନଙ୍କୁ କେବଳ କିଛି ବିବରଣୀ ପୂରଣ କରିବା ଏବଂ ପରିଚୟ ପ୍ରମାଣ ଅପଲୋଡ୍ କରିବା ଏବଂ ପ୍ରକାଶନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ପଡ଼ିବ। ତିନୋଟି ଉପାୟରେ ଏହି ପଞ୍ଜୀକରଣ କରାଯାଇପାରିବ।

ସରକାରୀ କେନ୍ଦ୍ରଗୁଡିକରେ ଏହି ଟିକାକରଣ ମାଗଣାରେ ହେବ। ହିତାଧିକାରୀମାନେ ଟିକାକରଣ ପାଇଁ ଆଧାର କାର୍ଡ କିମ୍ବା ଭୋଟରଙ୍କ ID ପରି ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ଅପଲୋଡ୍ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ।

୪୫-୫୯ ବର୍ଷ ବୟସର ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପଞ୍ଜୀକୃତ ଡାକ୍ତରଙ୍କଠାରୁ ଏକ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଅପଲୋଡ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ କିମ୍ବା ସେମାନେ ଟିକାକରଣ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଏକ ହାର୍ଡ କପି ନେଇପାରିବେ।

କୋ-ୱିନ୍ ବ୍ୟତୀତ, ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଆଇଟି ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକ - ଆରୋଗ୍ୟ ସେତୁ ଏବଂ ସାଧାରଣ ସେବା କେନ୍ଦ୍ର - ପଞ୍ଜୀକରଣ ପାଇଁ ସକ୍ରିୟ ରହିବ।

ରବିବାର ଦିନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ସରକାରୀ ଘୋଷଣା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

Dailyhunt
Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Dailyhunt. Publisher: Odisha Sambad Odia
Top