Wednesday, 30 Dec, 6.22 pm ONA Khabar

ଦେଶ ବିଦେଶ
ଶ୍ରୀନଗର ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଶ୍ରୀନଗରର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଶ୍ରୀନଗର ଜିଲ୍ଲାର ହୋକସର ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରାୟ ୧୬ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଚାଲିଥିବା ଏନକାଉଣ୍ଟର ପରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଏକ ଘରେ ଲୁଚି ରହିଥିବା ତିନି ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ନିହତ କରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଆଇଜି କୁମାର ବିଜୟ କୁମାର ଏହି ତିନି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ହତ୍ୟା ନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରୁ ଜାରି ରହିଥିବା ଏହି ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ନିହତ ହୋଇଥିବା ତିନିଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଲଶ୍କର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ଏବଂ ଜୁବାଇରର ଶୋପିୟାନ ବାସିନ୍ଦା, ଏଜାଜର ମିଜାରଗାମ ପୁଲୱାମା ଏବଂ ଆଥର ମୁସ୍ତାକ ର ପୁଲୱାମା ବାସିନ୍ଦା ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏହି ତିନି ଆତଙ୍କବାଦୀ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ହୋକସରକୁ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ସଂଗଠନରେ ସାମିଲ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ। ତେବେ ପୋଲିସ ଏହାକୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ନିଶ୍ଚିତ କରିନାହିଁ। ଏହି ତିନି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇ ନାହିଁ ବୋଲି ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି । ଏହି ତିନି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଏନକାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥାନରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଏବଂ ଗୁଳି ମଧ୍ୟ ଜବତ କରାଯାଇଛି । ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଏନକାଉଣ୍ଟର ବେଳେ ମାଓବାଦୀଙ୍କୁ ଦୁଇରୁ ତିନି ଥର ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ମନା କରି ଦେଇଥିଲେ। ଜାତୀୟ ବିରୋଧୀ କେତେକ ଉପାଦାନ ମଧ୍ୟ ଏନକାଉଣ୍ଟରକୁ ବାଧା ଦେବା ପାଇଁ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଉପରେ ପଥର ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ସହଜରେ ଅତିକ୍ରମ କରି ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଏହି ତିନି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ।

Dailyhunt
Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Dailyhunt. Publisher: ONA Khabar
Top