Tuesday, 04 Aug, 5.02 pm Swabhimani Odia

Posts
ଯେଉଁ ମହିଳାମାନଙ୍କ ହାତରେ ଏପରି ଚିହ୍ନ ଥାଏ, ସେମାନେ ପରିବାରର ନାମକୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ କରନ୍ତି |

ଯୋଗର ଚିହ୍ନ ରହିଛି। ସାମୁଦ୍ରିକ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାଇ ମହିଳାଙ୍କ ଶରୀରରେ ଅବସ୍ଥିତ ରାଜ ଯୋଗର ଭବିଷ୍ୟତକୁ ବିଚାର କରାଯାଏ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଏ। ସାମୁଦ୍ରିକଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଏହା ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି ଯେ ମହିଳା ଅଙ୍ଗର ଗଠନ ଉପରେ କେହି କେହି ଭାଗ୍ୟବାନ ଅଟନ୍ତି। ସାମୁଦ୍ରିକଶାସ୍ତ୍ରରେ ମହିଳାମାନଙ୍କର କିଛି ବୌଶିଷ୍ଟ୍ୟ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଛି ଯାହା ଦର୍ଶାଏ ଯେ ଜଣେ ମହିଳା ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ କେତେ ଭାଗ୍ୟବାନ ହେବେ | ଆଜି ଆମେ ଆପଣମାନଙ୍କୁ ଏ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ |

ଯେଉଁ ମହିଳାଙ୍କର ପାପୁଲିରେ ତ୍ରିଶୂଳ, ଖଣ୍ଡା ଏବଂ ଗଦା ଭଳି ରେଖା ଥାଏ, ସେ ଦାନ ମାଧ୍ୟମରେ କ୍ଷତି ଅର୍ଜନ କରନ୍ତି | ସେହିପରି , ଦୁଇ ହାତର ଉଭୟ ଆଙ୍ଗୁଠି ସିଧା, ଗୋଲାକାର ଏବଂ ନଖ ନରମ, ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ଖୁସି ଅଟେ | ଜଣେ ମହିଳା ଯାହାର ଚେହେରା ପୂର୍ଣ୍ଣିମାର ଚାନ୍ଦ ପରି ଗୋଲାକାର, ଶରୀରର ରଙ୍ଗ ସ୍ଵଚ୍ଛ, ଆଖି ସାମାନ୍ୟ ବଡ ଏବଂ ଓଠ ସାମାନ୍ୟ ଲାଲ ରଙ୍ଗର ସେହି ମହିଳା ଙ୍କୁ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଏହି ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ମହିଳାମାନେ ନିଜ ଜୀବନରେ ସମସ୍ତ ଶାରୀରିକ ଏବଂ ସାଂସାରିକ ସୁଖଉପଭୋଗ କରନ୍ତି | .

ଯେଉଁ ମହିଳାଙ୍କର ହାତ ରେଖା ଲାଲ, ଗଭୀର, ଚିକ୍କଣ ଏବଂ ବୃତ୍ତାକାର ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ | ଏପରି ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଥିବା ମହିଳାମାନେ ସମଗ୍ର ଜୀବନର ସମସ୍ତ ସୁଖ ଉପଭୋଗ କରନ୍ତି | ଯେଉଁ ମହିଳାଙ୍କର .
ଆଖିର ଉପର ତଳ ଅଂଶ ସାମାନ୍ଯ ହାଲୁକା ଲାଲ, ସେହି ମହିଳା ଙ୍କର ବହୁତ ଭଲ ଗୁଣ ଥାଏ | .

ଯଦି ମହିଳା ଗୋରା କିମ୍ବା ସାବଣ୍ୟବର୍ନ, ପାଟି, ଦାନ୍ତ ଏବଂ କପାଳ ଚିକ୍କଣ ତେବେ ସେ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ | ଏହି ମହିଳା ମାନେ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ନାମ ମଧ୍ୟ ଆଲୋକିତ କରୁଛି | .

ଯେଉଁ ମହିଳାଙ୍କର ଅଙ୍ଗ ନରମ, ଆଖି, ଜଙ୍ଘ ଏବଂ ପେଟ ହରିଣ ପରି | ଚାକରାଣୀର ଗର୍ଭରୁ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିବା ଏପରି ମହିଳା, ଜଣେ ରାଜା ପରି ସ୍ୱାମୀ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି ଏବଂ ପରିବାରର ନାମ ଆଲୋକିତ କରନ୍ତି | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଯେଉଁ ମହିଳାମାନଙ୍କର ଦୁଇ ହାତ, ଆଙ୍ଗୁଠି ପତଳା ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଭାଗ୍ୟବାନ ଅଟନ୍ତି | .

ଯଦି କୌଣସି ମହିଳାଙ୍କର ପାପୁଲିରେ ଏକ ମାଛର ପ୍ରତୀକ ଥାଏ, ଏହା ସୁନ୍ଦର, ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ଏବଂ ସ୍ଵସ୍ତିକା, ତେବେ ଏହି ମହିଳାଙ୍କର ଧନ ର ଅଭାବ ନଥାଏ | ଯଦି ଏହା ଏଠାରେ ଏକ ପଦ୍ମ ଚିହ୍ନ ଥାଏ, ତେବେ ଏହା ରାଜପତ୍ନୀ ପରି ସମ୍ମାନ ପାଇଥାଏ | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେ ଜଣେ ଦକ୍ଷ ପୁଅକୁ ଜନ୍ମ ଦିଅନ୍ତି | .

ଯେଉଁ ମହିଳାଙ୍କର ପାପୁଲିରେ ଏକ ବୃତ୍ତାକାର ବୃତ୍ତ ଅଛି, ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ରାଜଙ୍କ ପାଟରାଣୀ ହୋଇଥାଏ | ଯଦି ହାତରେ ଏକ ଶଙ୍ଖ, ଛତା ଏବଂ କଇଁଛର ଚିହ୍ନ ଥାଏ, ତେବେ ଏହା ଏକ ରାଜମାତା ହୋଇଥାନ୍ତି |ଆ .

Dailyhunt
Disclaimer: This story is auto-aggregated by a computer program and has not been created or edited by Dailyhunt. Publisher: Swabhimani Odia
Top